Crysis

Odkąd w przypływie zmian sprzętowych zaopatrzyliśmy się z Aili w kartę 9600 GT z 1024 DDR oraz inne bajery typu Core 2 Duo 3 GHz i dużo pamięci, gramy (choć ja bardziej) w co popadnie z dotychczasowej “górnej półki” wymagań. Kryterium to nie mogło pominąć Crysisa, słynnego wszak z wysokich, lecz dobrze wykorzystanych oczekiwań. Crysis ruszył więc, i to ruszył z kopyta – 1280×1024 w pełnych detalach nie jąkało się w zasadzie wcale, dopiero ostatni boss trochę przycinał.

A grafika – ajjj, miodzio, krótko mówiąc. Listki kiwają się na wietrze, skomplikowane cienie padają na ruchome obiekty (w tym gracza), wizjer zamarza dobrze odbijającymi światło kryształkami lodu lub spływa po nim woda, sceneria jest bardzo wysokiej jakości (szczegółowo wymodelowana naprawdę spora wyspa), woda załamuje dno i odbija niebo, na niektórych misjach płynnie zmienia się pora dnia… Wszelkie gatunki miodu, do wyboru, do koloru.

Fizyka to już dzisiaj standard – wysadzić w powietrze można prawie wszystko, ścinać drzewa, rzucać przeciwnikami, pojazdy też nieźle się zachowują. Czasem tylko jakaś nieruchoma beczka sprawi problem, gdy kopnięta nagle uzna za stosowne spaść nam na odcisk z morderczą siłą, albo wyrzucony karabin zatnie się w połowie blatu stołu i zacznie skakać w górę i dół jak opętana wyrzynarka.

Całościowo jednak pozostał pewien taki niedosmak. W połowie gry znienacka pojawiają się ciekawe wykopaliska tajemniczego pochodzenia, i – choć wyglądają ciekawie, oraz prowokują jedno ważne pytanie ze strony miłej archeolog, doktor Heleny – pozostają nie do końca rozegrane. I to uwzględniając otwarte zakończenie.

Jakoś brak singleplayerowej replayability (ktoś ma pomysł, jak to przełożyć na polski?) – ale poza tym gra jest po prostu ucztą dla oka, ucha i palców. Macki polecają.

CategoriesKrytycznieTags

gry


1. Magic Pen
2. Prince of Persia 2008
3. Mirror's Edge
4. => Crysis
5. Grid
6. Anal [Puncture] czyli WoW w dupie
7. Wieśmin etap 4 za nami!
8. SPORE rozczarowanie
9. Kinematografia analna
10. Eye of the beholder, or where the camera resides
11. Relacja - dzień 3: środa, 2.07.08
< >
cloud: accor:

Group1

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Connect with Facebook

Security Code: